Obrovská ptačí budka nabízí útočiště nejen pro opeřence, ale i pro lidi

Jen vy, zpěv ptáků, šum listí a vůně lesa. Odpočinek je jednoduše zaručen.

V lesích Britské Kolumbie můžete narazit na vskutku netradiční ptačí budku. Kromě toho, že poskytuje útočiště pro ptáky, se v ní pohodlně vyspí i lidé. Nachází se ve spleti stromů, je vyrobena převážně ze dřeva a pokryta více menšími budkami. Ty jsou uzpůsobeny tak, aby nabízely možnosti pro hnízdění nejrůznějších druhů zpěvců. Uvnitř budky je zase prostor určený pro lidi. Jedná se v podstatě o jakýsi úkryt pro okolním světem, kde může člověk načerpat energii a odpočinout si. Celý projekt je dílem designérů ze studia NORTH.

Aby pro hnízdění ptáků vytvořily co nejpřirozenější podmínky, byly k výrobě použity především lokální materiály. Borovicové dřevo bylo dovezeno z nedalekého lesa zničeného požárem. Přední stěna, ve které jsou zakomponovány menší ptačí budky, je zase vyrobena z cedrových šindelů. Dobře posloužilo i recyklované dřevo ze staré srubové verandy.

Teplo v budce zajišťuje průhledná střecha z lexanu. Zároveň dovnitř přivádí dostatek přirozeného světla. Větrání je zajištěno dvěma kulatými okny.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram