Podívejte, jaké neskutečné bydlení lze vytvořit z hlíny, slámy a písku!

Krásnou chaloupku, jejíž stěny jsou vytvořeny výlučně z přírodních materiálů, naleznete v Britské Kolumbii. Jedná se o dvoupodlažní nemovitost o rozloze 800 čtverečních stop. Postavena byla v roce 1999. Na její stavbu použili hmotu sestávající ze směsi hlíny, písku a slámy.

Takové přírodní materiály mají mnoho výhod. Jsou to volně dostupné materiály, které umí snížit náklady na minimum. Stejně minimální je i dopad na životní prostředí. Stěny vytvořené ze zmíněné hmoty mají dobré tepelné vlastnosti a jsou ohnivzdorné. Zároveň se jedná o dobře tvarovatelný materiál, který umožňuje popustit uzdu kreativitě. Právě díky tomu jsou všechny stěny v chaloupce zaoblené, což dodává nemovitosti specifický, přímo pohádkový nádech.

Stěny sestávající z hlíny, slámy a písku jsou doplněny dalšími přírodními materiály – jak v exteriéru, tak v interiéru. Hlavní slovo dostala kombinace kámen – dřevo. Kamennou dlažbu příjemně doplňuje dřevěný strop. Chaloupka sestává ze společenské místnosti, koupelny a kuchyně. Na patře najdete ložnici, která navzdory menším rozměrům nabízí až 2 balkony. Kromě elektrického topení je k dispozici také kamna.

Majitelé chaloupku pronajímají. Je dostupná i na stránce Airbnb. Patří mezi chaloupky, o které lidé projevují největší zájem.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram