Žena koupila zchátralý dům a proměnila ho v ideální bydlení: Těžko uvěřit, že je to tentýž prostor

Mladá umělkyně a designérka Desanka Fasiska toužila po bydlení, které by vyjadřovalo její osobnost a podporovalo kreativitu. Rozhodla se proto koupit starý dům s áčkovou konstrukcí z roku 1963 a přetvořit jej přesně podle svých představ. Největší výzvou byl právě zmiňovaný áčkový tvar, který má řadu omezení. Šikmé stěny ztěžovaly uspořádání nábytku, nenabízely prostor pro skladování a ani místo pro provoz elektřiny a potrubí. Spolu se šikovnými architekty se však Desance podařilo tyto problémy vyřešit. Vytvořili falešné trámy, do kterých jednoduše ukryli co bylo třeba, a nedostatek úložného prostoru vykompenzovali velkorysým šatníkem na patře.

Z áčkové konstrukce se architekti rozhodli vytěžit maximum i co se dispozice týče a vsadili na otevřený koncept. Všechny místnosti tak dohromady vytvářejí jeden komplexní celek. Otevřená je dokonce i koupelna v patře, jejíž netradičnost podtrhuje obrovské okno. Vana se nachází bezprostředně u něj a nabízí výhled venku.

Navzdory výrazným změnám, kterými prošel celý interiér, se architektům podařilo zachovat původní naturální vzhled domu. Umocňuje ho hlavně všudypřítomné dřevo. Zemitý styl doplňuje přirozenou dřevěnou konstrukci a jasnost domu. Příjemným doplněním dřeva jsou také zlaté a bronzové elementy. Interiér je plný věcí, které si Desanka vyrobila sama. Jde převážně o keramiku, jelikož té se věnuje i profesionálně. Garáž dokonce přetvořila na vlastní keramické studio a přímo ve svém domě pořádá tvůrčí dílny a workshopy.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram